Home » Uncategorized » Uz Ventspili…

Uz Ventspili…

Tūrisms ir visas personas darbības, kā rezultātā tiek veikti ceļojumi, brīvajā laikā ārpus pastāvīgās dzīvesvietas, kas nav ilgāki par gadu. Šajos ceļojumos atpūšas vai veic citas darbības. Pēc pārvietošanās veida izšķir pasīvo tūrismu (ekskursijas ar autobusu vai tamlīdzīgu transporta līdzekli) un aktīvo tūrismu dalībnieki pārvietojas, ejot kājām, slēpojot, airējot, braucot ar velosipēdu  un tamlīdzīgi.

    Arī Strautiņu pamatskolā, pateicoties Eiropas Sociālā fonda projektam “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, skolēni 13.-14.maijā brauca pasīvi aktīvā ekskursijā uz Ventspili. Ekskursijā devās skolēni, kas aktīvi darbojušies kādā no projekta grupām. Tā kā skolā ir čakli bērni, ekskursijā brauca 16 bērni un  skolotājas: Inta Kozilāne un Līga Šteinere.

         IMG_20190514_111107 (2)Apskates objektu kopā Ventspilī bija daudz. Gide palīdzēja uzzināt par pilsētu to,  ko vēl nezinājām. Bērniem ļoti aizraujošs bija Irbenes lokatora apmeklējums. Katram patika interesantās iekārtas un uzzināt, kam tās domātas, skriet pa tuneļiem. Arī Ventspils planetārijā pusaudži uzzināja ko jaunu, pētot zvaigznes, mēnesi, zemestrīces, tehnoloģijas, skatoties filmu “Bīstamā planēta Zeme”. Vakarā vislabākais bija jūras skats ar jauku saulrietu, tapa skaistas fotogrāfijas. Bija iespēja pašam pie Ventspils tirgus pulksteņa izveidot par piemiņu savu laimes monētu.

             Nākamajā dienā devāmies uz Ventspils  Piejūras muzeju. Skolēnam, orientējoties pa takām, bija nepieciešamas zināšanas. Dažādi jautājumi par ēkām, krustvārdu mīkla par senvārdiem un vēl papildus jautājumi par laivām. Kad spēle bija beigusies, katram izdalīja pelnīto diplomu. Pēc tam devāmies uz Kurzemes Democentru. Tur katrs skolēns varēja digitāli spēlēt spēles atbilstoši zināšanām.IMG_20190513_144652 (2) Cits par klimatu, cits par dabas piesārņojumu. Pirms spēlēšanas  katram bija uzdevums uztaisīt no kartona papīra gabala  vēja ģeneratoru. Sacentāmies, kam lielāks griešanās ātrums.  Pats interesantākais un dīvainākais bija tas, ka centra vadītāja bija šokēta, redzot mūsu Martina Blauva darbu. Neviens nezināja, ka vislielākais ātrums būs ģeneratoram ar pabieziem, nedaudz ieliektiem spārniem.  Noslēgumā, lai atpūtinātu galvu, devāmies uz Ķemeru purva takām. Katram bija interesanta sajūta, staigāt pa šauriem dēļiem un nenokrist. Diena bija silti saulaina un izdevusies.

           Izkāpjot no autobusa domāju, ka katrs pie sevis saka: ,,Braucam atpakaļ uz Ventspili, jo palika vēl tik daudz apskatāma un izbaudāma!”

  Renāte Nikolajenko, Strautiņu pamatskolas skolniece