Home » Uncategorized » Strautiņu pamatskolā tikšanās ar brīvprātīgā darba veicēju Latvijā Niko no Gruzijas

Strautiņu pamatskolā tikšanās ar brīvprātīgā darba veicēju Latvijā Niko no Gruzijas

20.janvārī Strautiņu pamatskolā ciemojās brīvprātīgā darba jaunietis no Gruzijas Niko un Alūksnes Bērnu un jauniešu centra direktore Eva Aizupe.

Skaidrības labad: Niko ir brīvprātīgais Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā Eiropas Solidaritātes korpusa projekta “Atklāj sevi Alūksnē” ietvaros.

Tikšanās un interesējošo jautājumu noskaidrošana angļu valodā notika divās grupās angļu valodas mācību stundu ietvaros. Vispirms 6. un 7.klase vienā grupā, pēc tam 8.un 9.klase otrajā grupā. Katrai grupai tika veltītas vairāk kā 40 minūtes, lai skolēni iegūtu sev interesējošu informāciju. Par brīvprātīgo darbu un tā niansēm nedaudz pastāstīja Alūksnes Bērnu un jauniešu centra direktore Eva Aizupe.

Šī bija lieliska iespēja skolēniem iegūt informāciju par Gruziju no vietējā iedzīvotāja Niko. Viņš ir dzimis Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi, kurā dzīvo vairāk nekā 1,5 miljoni iedzīvotāju.

Niko Latvijā nu jau ir 3 mēnešus. Šeit viņš gūst daudz jaunas pieredzes. Strādā 5 dienas nedēļā, katra diena ir savādāka un aktivitātēm bagāta. Dažas dienas palīdz saviem kolēģiem viņu aktivitātēs, sniedzu ieguldījumu. Kopumā viņam ir 9 mēneši darbošanās šajā projektā.

            Skolēniem Niko parādīja brīnišķīgu prezentāciju par Gruziju. Pastāstīja par tradīcijām un kultūru. Parādīja video gruzīņu dejas. Skolēni guva priekšstatu par šo valsti, dabu, ēdieniem un iedzīvotājiem. Noslēgumā skolēniem bija sagatavota aptauja, par to, ko dzirdējuši un sapratuši. Skolēni ar lielu interesi bija klausījušies, jo varēja ātri un pareizi atbildēt visus Niko sagatavotos jautājumus. Ja kaut kas ieintriģēja, skolēni uzreiz varēja celt roku un uzdot jautājumus. Un jautājumu bija daudz!

Skolēni, iespējams, pirmo reizi mūžā redzēja gruzīņu alfabētu un nedaudz parunāja gruzīņu valodā. Piemēram: Sveiki! – Gamarjoba! Paldies! – Madloba! Uzzināja, kas ir Sakartvelo, Gozinaki, Hachapuri, Ghurchkhela, Khinkali un daudz ko citu. Interesants fakts, ka latviešiem un gruzīniem ir 33 burti alfabētā, bet itin neviens nav pat līdzīgs. Niko plāno bērniem un jauniešiem mācīt gruzīnu valodu, jo daži no viņiem to ļoti vēlas. Viņam ir arī dažas iniciatīvas par vairāk aktivitātēm un lekcijām. Niko jau ir milzīga pieredze ar kolēģiem un bērniem. Niko saka, ka šim projektam patiešām ir nepieciešams, lai ikviens mainītu savu dzīvi un gūtu jaunu pieredzi.

Rakstu sagatavoja Strautiņu pamatskolas angļu valodas skolotāja Ilze Ludviga.

Facts about Georgia

 • There are five crosses in the flag
 • The capital city is Tbilisi
 • There are red and white colors in the Georgian flag
 • First wine was invented in Georgia
 • There are 12 different climate zones
 • The world’s deepest cave is found in Georgia
 • Georgia was home to the first Europeans
 • The Caucasus is Europe’s highest mountain range
 • The name of the capital Tbilisi derives from the Georgian word for warm
 • It has its own unique language
 • Georgia’s Jewish community is one of the oldest in the world
 • It’s known for its polyphonic music
 • It is one of the most ecologically diverse places in the world
 • Georgia contains two ancient European cities

I realy liked the presentation from a Georgian Niko and it realy interested me.

                                                                                                       Gija Kauliņa, Form 7