Home » Uncategorized » Strautinieši finālā

Strautinieši finālā

15.februārī Madonas novada Kusā notika ikgadējā konkursa par satiksmes drošību “Gribu būt mobils” pusfināls, kurā piedalījās 10 reģiona komandas, tās bija uzrādījušas labākos rezultātus neklātienes kārtā. Strautiņu pamatskolu pārstāvēja 2 komandas,  sasniedzot labus rezultātus  –  Skolotājas Tijas Āboliņas trenētie “Strauti-1”(Emīls Magaziņš, Annija Āboliņa, Ingars Mukstiņš, Vita Vanaga) ieguva 1.vietu, bet komanda “Strauti-2”( Raivo Nikolajenko, Endijs Valdmanis, Jānis Stilve, Kristaps Āboliņš) izcīnīja 2.vietu.

Jau oktobrī sākās  konkursa neklātienes uzdevumi- skolotāja Tija sadalīja komandas un visi sākām  pildīt  uzdevumus. Pirmo reizi uzdevumi nebija jāpilda visai komandai kopā, bet katram atsevišķi. Rezultāti visām septiņām mūsu skolas komandām bija ļoti labi, bet diemžēl uz finālu tiek tikai 2 komandas no katras skolas.

Uzzinājuši neklātienes kārtas rezultātus, sākām gatavoties pusfinālam. Atkārtojām ceļu satiksmes noteikumus un pildījām mums uzdoto mājas darbu –  veicām  aptaujas par kampaņu “Redzi-paredzi” un domājām ieteikumus CSDD kampaņu veidotājiem. Tā kā no Strautiņu pamatskolas pusfinālā piedalījās 2 komandas, mēs sadalījām aptaujājamās klases. Mēs, Strauti-1, aptaujājām 1.-4.klasi un uzzinājām, ka tikai 1 skolēns bija dzirdējis par šo kampaņu, tāpēc noorganizējām audzināšanas stundu datorklasē par šo kampaņu. Vēl mēs devāmies uz Alūksni un filmējām video par Alūksnes bīstamākajām gājēju pārejām un pārliecinājāmies , ka Alūksnē ir pietiekami daudz bīstamu vietu.

Pusfinālā piedalījās 10 komandas no Cesvaines, Lubānas, Ērgļu, Madonas, Varakļānu, Gulbenes, Apes, Alūksnes, Baltinavas, Balvu, Viļakas un Rugāju novadiem. Pavisam bija 5 uzdevumi un mājas darba prezentēšana. Manuprāt, visgrūtākais uzdevums bija ceļazīmju izvietošana shēmā, jo ir jāmāk katrā situācijā ielikt pareizo ceļa zīmi, bet visinteresantākā bija ceļa zīmju stafete, kurā tika pārbaudīts, kā mēs zinām zīmju nosaukumus. Toties vissautraucošākā bija mājasdarba prezentēšana, bet viss beidzās labi. Apbalvošanā katra komanda ieguva kreklu un diplomu, bet mēs, pirmās vietas ieguvēji, saņēmām mazas tumbiņas.

Tagad notiek gatavošanās finālam, kas notiks jau 1.martā Rīgas Motormuzejā. Cerēsim, ka viss izdosies!

Vita Vanaga, 8.klases skolniece