Home » Uncategorized » Kāpēcīšu grupas pārgājiens

Kāpēcīšu grupas pārgājiens

Mācību gadu noslēdzot vēlējāmies jauki un jautri pavadīt laiku kopā pie dabas.  Bērnu ideja jeb iniciatīva bija sarīkot pikniku. Domājot, kur tas būtu tuvākajā apkārtnē realizējams, izlēmām doties pārgājienā uz z/s “Jaunpuntuži”, kur tiek koptas un audzētas Apvienotās karalistes kazas. Pārgājienam gatavojāmies ļoti rūpīgi, apspriežot līdzi ņemamās  lietas, kā ģērbsimies un kas jāievēro dodoties ceļā. Izzinot kazu ēdienkarti uzzinājām,  ka kazām ļoti garšo kārklu slotiņas. Tad tās arī pašu spēkiem mācījāmies sagriezt un sasiet, lai tās pārgājiena dienā pasniegtu kazām kā garšīgu cienastu.

Pārgājiena dienā – nonākot z/s “Jaunpuntuži ” mūs sirsnīgi sagaidīja saimnieka palīgi un  draiskie  1-2 mēnešus vecie kazlēniņi, kas skrēja mums pretī, lai ātrāk nogaršotu slotiņas. Apskatījām kā dzīvo lielo kazu ganāmpulks, kāda ir to mājvieta un aploks, kur un kā pārstrādā iegūto kazu pienu.  Bija iespēja arī nodegustēt dažādu veidu un garšu kazas piena sierus.

Noslēgumā bērni ar lielu sajūsmu ķērās pie ilgi gaidītā piknika rīkošanas, saklājot  zālītē piknika vietu un draudzīgi dalījās ar līdzi paņemtiem kārumiem. Piknikā neizpalika arī desiņu cepšana.  Droši varam teikt, ka pārgājiens pie kaziņām izvērtās par superīgu un neaizmirstamu piedzīvojumu!

Visiem jauku, siltu vasariņu!

Sk. Sarmīte