Home » Uncategorized » 2021. gada decembris “Bitītēm”

2021. gada decembris “Bitītēm”

Noslēdzot novembra mēnesi mazās “Bitītes” iepazina kādi zvēri dzīvo Latvijas mežos. Vērojot grāmatas un filmas datorā noskaidrojām, ka eži un lāči iet gulēt ziemas miegu, un zaķi maina kažoku no brūnas uz baltu krāsu.

Bet pienākot decembra mēnesim un parādoties pirmajiem sniegiem, cītīgāk izpētījām ziemeļu zemi. Bērni uzzināja par pingvīnu dzīvi un baltajiem lāčiem, kuri nemaz nedomā gulēt ziemas miegu, pretēji brūnajiem lāčiem, bet ļoti labi jūtās biezajā sniegā un aukstajā ledus okeānā.

 Izmēģinājām no skūšanās putām un dzeramās sodas izgatavot sniegu, ar kuru var spēlēties telpās un nav vajadzīgi cimdi.

  Kad ārā aiz loga putināja un bija ļoti auksts, ar bērniem  tika pārrunāts, ka mēs varam parūpēties par putniņiem un katru rītu papildinājām barības krājumus zīlītēm.

Lai bērniem būtu skaidrība, cik ilgi Ziemassvētki vēl jāgaida, cītīgi likām kalendāru un katru dienu izlasījām rūķīša atnesto vēstuli ar uzdevumiem un spēlēm – spēlējām paslēpes, meklējām rotaļlietas, dejojām un dziedājām.

Visu decembra mēnesi bērni iesaistījās svētku sagatavošanās procesā, palīdzēja gatavot rotājumus, izrotāt egli, cept piparkūkas. Arī svētku rasolu iepriekšējā dienā grieza paši.

Kad pienāca Ziemassvētku diena, pārvērtāmies par maziem rūķīšiem un dziedot dziesmas, skaitot mazus dzejolīšus, ceļojām cauri ziemeļiem, kamēr atradām rūķi, kurš bija ieputināts sniegā un aizmidzis. Pamodinājām to un tad svētki varēja sākties: gājām kopīgās rotaļās, spēlējām paslēpēs un saņēmām Ziemassvētku paciņas.  Cienājāmies pie skaisti saklāta svētku galda.

Sk. Sanita Griščenko