Home » Uncategorized » Ziedošais Maija mēnesis

Ziedošais Maija mēnesis

Līdz ar skaļajiem putnu treļļiem atnāca maijs- lapu un sējas mēnesis. Maijā mēs runājām par ģimenes svētkiem un iepazināmies ar baltā galdauta svētku tradīcijām mājās un klājām to arī bērnudārzā.PYMR7769

Mācījāmies dzejoļus par mīļajām māmiņām, gatavojām ziedu trauku un stādījām pašu izaudzētas puķes. Veidojām video sveicienu māmiņām.

Vērojām pārmaiņas ūdeņos, noskaidrojām, kas dzīvo ezerā, dīķī. Gatavojām buru laivas no koka mizas, kociņa un buras un vērojām to peldētprasmi skolas peldētavā. Noskaidrojām, kāpēc mana laiva peld, gāžas vai grimst, ko un kā varētu uzlabot?KBZN5774

Mazliet ieskatījāmies bitīšu rosīgajā un darba pilnajā  dzīvē. Skatoties dažādas izzinošas filmiņas, kā arī pētot tās dabā, uzzinājām pār to saldo un veselīgo pienesumu, ko viņas var sniegt cilvēkiem.

Klājām brokastu galdus un gatavojām tostermaizes un salātus. Pašu gatavotais ēdiens, protams, šķita visgaršīgākais.

Iekārtojām jauno stādu kasti. Internetā meklējām informāciju par tās aizpildīšanu – kartona ieklāšanu, zaru griešanu, komposta līdzināšanu un melnzemes ievietošanu. Sējām zirņus, pupas, salātus. Iestādījām tomātus un puķes. Apsolījām sev, ka paši rūpēsimies par visiem sējumiem un stādījumiem.FRSM6733

Veicām eksperimentu, izveidojot tomātu laistīšanas iekārtu, izdarījām secinājumus.KIOD4890

Tikāmies ar bibliotekāri Sarmīti – Bērnu žūrijas lasīšanas konkursa noslēguma pasākumā. Atcerējāmies lasītās grāmatas un noskaidrojām godalgoto grāmatu vietu sadalījumu.UYHC0346

Gatavojāmies Olimpiskā  mēneša “Mēs esam sportiņā” vingrošanas kompleksa mazajiem apgūšanā un  piedalījāmies “Olimpiskās dienas- 2021” rīta vingrošanā. Piedalīsimies arī zīmējumu konkursā  -“Apsveikums Latvijas sportistiem Tokijas Olimpiskajās spēlēs”

Maija vidū sākām rūpīgi gatavoties kārtējam “Kāpēcīšu” grupiņas izlaidumam. Šogad pirmsskoliņu beidza septiņi topošie skolnieki. Svētku koncertam gatavojām pateicības dzejoļus, mīļas dziesmas un kustīgas tautas dejas.AKUA1693

“Kāpēcīšu” skolotājas Sarmīte un Gunita