Home » Uncategorized » Es ar savu draudziņu…

Es ar savu draudziņu…

Februāris- Puteņu mēnesis ar Sveču, Vēju un Mīlestības dienām ir klāt! Sveču diena (2. februāris) ir pats ziemas vidus, tāpēc droši var apgalvot, ka laiks ir pagriezies uz pavasari – tas vairs nav aiz kalniem… Bet, raugoties pa logu, šķiet, ka tas vēl ilgi neklauvēs pie durvīm… Ak, ziema, ziemiņa! Cik skaista un balta tu šogad esi! Acis un sirds līksmo tevī skatoties, bet arī ļoti gaidām pavasari.

Gaidot pavasari latviešiem ir skaisti svētki ar pamatīgām tradīcijām, kuras lieti iederas  svinot Meteņdienu, lai ziema ātrāk atkāpjas.

Lai arī aukstais vējš un termometra stabiņš neatļāva Meteņdienu baudīt ārā, ne mazāk jautri to pavadījām zālē. Tur mūs sagaidīja Vārna un iepazīstināja ar Meteņdienas tradīcijām, laika vērojumiem.

Trokšņodami gājām pa zāli ar skanošiem, grabošiem instrumentiem, lai baidītu projām ziemu un pavasaris atnāktu ātrāk! Kopā ar Vārnu bērni iesaistījās sportiskās aktivitātes:

  • Kurš ātrāks! – lēkšana ar maisu.
  • Trāpi ar sniega piku! – pašu gatavotu sniega piku mešana pa bundžām.
  • Noķer pīrāgu!- ar maisu jāķer “pīrāgs.”

Bērni ar azartu piedalījās Meteņdienas rotaļās- Saimnieces deja! Šekutēni, šikutēni! Vai grāfa kundze mājās!

Meteņdienā  ir tradīcija, ka Metenis uzkāpj kūtsaugšā un bērniem jāķer gardumi. Arī pār mums (gan ne no kūtsaugšas) lija pogu un konfekšu lietus! Un kā gan bez vizināšanās no kalna! Vārna aicināja bērnus šļukt pa vingrošanas solu….

Šomēnes vēl apguvām kā pareizā secībā ģērbties. Gatavojām papīra apģērbu lellei, lai tā varētu doties laukā baudīt ziemas priekus. Runājām par Sveču dienas tradīcijām, vērojām laika apstākļus, dedzinājām, veidojām sveces no plastilīna, atpazinām parafīna un vaska sveces, iepazināmies ar sveču liešanas tradīcijām.

Mācījāmies tamborēt ar pirkstiem un virpināt pīnītes, lai varētu izgreznot papīra apģērbu, sējām mezglus, pogājām pogas un darbojāmies ar rāvējslēdžiem.

Gatavojoties Valentīndienai mūs sagaidīja patīkams pārsteigums, ko bija sarūpējusi viena bērna ģimene, sirsniņveida figūra sniegā ar vēlējumu- Jauku Valentīndienu!

Bērniem bija lūgums uzvilkt apģērbā kaut ko sarkanu, rozā kā arī papildināt tērpu ar kādu aksesuāru! Bērni bija ļoti gatavojušies un stāstīja par to, kā ir saģērbušies svētku dienai! Lai Mīlestības dienā iepriecinātu viens otru, izlozējām draugu, kam gatavot apsveikumu, kuru nosūtījām ar Valentīndienas pastu.

Darbojāmies draudzīgās aktivitātēs pa pāriem:

  • Turam kopā un neapgāžam!
  • Līdzsvars ar spocīgajām cepurēm.
  • Pastnieka rotaļa – Parād, mazais balodīti…

Starp trakulīgo dejošanu un rotaļās iešanu, bērniem bija arī jāveic svarīgs uzdevums – jānosauc pēc iespējas vairāk mīļvārdiņu, kuros godāt savus vismīļākos cilvēkus. Tas mums visiem bija pārsteigums, cik ļoti daudz to ir, bet cik ļoti grūti tos bija atcerēties un nosaukt! Pamēģini atcerēties arī Tu, kādā mīļvārdiņā Mīlestības dienā Tu nosauci savu mīļoto cilvēku!? Par pelīti, mīļumiņu, sirsniņu, čiepiņš, Maducīts, Katīte, mīlulīte, cālītis, zaķītis… Jautrā pasākuma noslēgumā bērnus iepriecināja Valentīndienas pasta saņemšana no paša pastnieka rokas.

Paralēli šīm aktivitātēm mēs šomēnes darbojamies ar papīru pētot, cik svarīga ir papīra taupīšana un otrreizējā izmantošana, mūs interesēja papīra garais tapšanas process. Stāstot par papīra pielietojumu, bērniem bija jaunums, ka no papīra masas var pagatavot traukus. Jautri bērniem bija plēst avīzes un mīcīt masu trauku gatavošanai. Turpināsim veikt eksperimentus ar papīriem gatavojot dažādus interesantus darbiņus, un noslēgumā veidosim darbu izstādi.

Kāpēcīšu skolotājas

40
40
Orientation: 1
« 1 of 23 »