Home » Uncategorized » Janvāra darbi

Janvāra darbi

       Gada pirmais mēnesis –Janvāris jeb ziemas otrais mēnesis ir atnācis! Tas atnācis ar baltu, skaistu sniegu, kad bērniem ir iespēja velt sniega vīrus, pikoties un šļūkt ar ragaviņām no kalna. Dāvanas ir izsaiņotas un apskatītas un ir laiks sarunai par dāvināšanas prieku un vēlmēm.

  Janvārī mēs runājam par ziemu- vērojam dabas parādības- salu, sarmu, miglu, apmākušos laiku, gaidām saulīti un runājam par cilvēka sajūtām šajos laika apstākļos. Iepazināmies ar meža dzīvnieku dzīvi ziemā, noskaidrojām kuri dzīvnieki guļ ziemas miegu, ko ziemā ēd, pētījām pēdas sniegā, devāmies uz mežu vērot un atpazīt tās. Noskaidrojām kā cilvēki var palīdzēt zvēriem ziemā. Nesām cienastu zvēriem- burkānus, kartupeļus, ābolus, maizi un atstājām to visu uz zvēru takām. Ierīkojām putnu barotavu pie bērnudārza un katru dienu cienājam putnus ar saulespuķu sēklām, maizi, graudiem un speķi.

  Pēc ciemošanās mežā veidojām maketu- Ziemas ainava mežā, bērni darbojās grupiņās un izveidoja savu meža ainavu, izmantojot dažādus materiālus, ideju bija daudz un radošas, kuras tika ik pa laikam papildinātas, bērni mācījās sadarboties, vienoties, piekāpties, tas nemaz nav tik viegli un beigās prezentēja savus darbus.

  Vēl janvārī pētīsim pulksteni, runāsim par laiku un kalendāru, par gada, nedēļas un laika ritējumu, noskaidrosim kas ir ceturksnis pulkstenī, mācīsimies darboties ar pulksteņa modeli un apmeklēsim mājas lapā https://bernistaba.lsm.lv/ – pulksteņa spēli.

  Noskaidrosim kāds ir sniegs, kāpēc tas gurkst un kūst, kur tas rodas, veiksim eksperimentus! Te nu vietā būs sarunas par drošību uz ielas, pagalma, kalniņa un slidotavā, kāpēc ledus slīd, kas to kausē un kāpēc mašīnas nevar nobremzēt slidenā laikā, un kāpēc jābūt piesardzīgam?

 Runāsim par veselīgu ēdienu, iepazīsimies ar uztura piramīdu, secinājām lai bērni augtu lielāki ir jādara 3 lietas:

  • Jāēd veselīgi ēdieni mazāk saldumus un našķus;
  • Jāiet svaigā gaisā un jāvingro ,lai muskuļi būtu lielāki;
  • Jāvingrina smadzenes- jādomā, min mīklas, lasa grāmatas.

Gatavosim salātus un brokastmaizes, veiksim eksperimentus ar sniegu un ledu.

Kāpēču grupas skolotāja G.Kreice