Home » Uncategorized » Decembris mazajām “Bitītēm”

Decembris mazajām “Bitītēm”

Decembra mēnesis ir ziemassvētku mēnesis, tas sākās ar sarunām par rūķiem un viņu labajiem darbiem. Ar bērnu apņemšanos nedarīt blēņas un kopīgo darbu sarakstu, kas mums pašiem grupiņā jāizdara līdz Ziemassvētkiem. Ziemassvētku rotājumu gatavošana gan eglītei, gan pašai grupas telpai. Piparkūku, cepumu cepšana, dāvanu gatavošana, dzejolīšu mācīšanās.

Paralēli visiem Ziemassvētku gaidīšanas darbiem, pētījām ledu, cik tas ir spožs un spīdīgs, pastaigas laikā uz aizsalušas peļķes pamēģinājām, kā tas slīd.  Lielākie bērni ar lielu interesi klausījās pasaku par Sniega karalieni un viņas ledus pili, runājām par to, ka ledus pils ir ļoti skaista, bet nemaz nav mīlīga un mēs paši tur nemaz negribētu dzīvot.  No spīdīgiem  trijstūra gabaliņiem līmējām sniega karalienes pili.

Kad grupā tika ienesta eglīte, pirms rotāšanas to sīki izpētījām, pasmaržojām, pataustījām skujas, salīdzinājām ar priežu skujām, kas kopīgs, kas atšķirīgs. Sakarinājām pašu krāsotos čiekuriņus. Tad arī tika stāstīta un rādīta ar rotaļlietu palīdzību.  M. Timmas pasaku  “Sidraba egle”.  Sarunājoties par pasakā dzirdēto, tikām skaidrībā, kāpēc laumiņas izvēlējās mazo egli par svētku karalieni.

Pie skaistas eglītes, ar dejām, dziesmām, rotaļām, dzejoļiem, īpašajos sniegpārsliņu, tērpos-meitenēm, un rūķu cepurēm galvā- puišiem, radījām svētku noskaņu paši sev. Pikojāmies ar vates pikām, spēlējām paslēpes, vizinājāmies ar segu ragavām, kas likās sevišķi interesanti. Pēc neilga brīža pa logu, ar lielu sajūsmu vērojām, kā Ziemassvētku vecītis atnes dāvanu maisu, un noliek pie eglītes. Izdalījām paciņas

Lai svētku noskaņojums nebeigtos, šoreiz pusdienojām turpat zālē, cienājāmies ar zirņiem, sviestmaizītēm un ābolmaizīti.

Paldies Danas un Deivida tētim par skaistajām eglēm- zālei un grupai, mammām un tētiem par sarūpētām sniegpārsliņu kleitām un rūķu cepurēm.

 Kā arī paldies  visam b/d kolektīvam par mazākiem un lielākiem darbiem svētku tapšanas un norises laikā. (Zāles rotāšana, bērnu samīļošana, fotografēšana, svētku pusdienas)

Sk. S. Griščenko