Home » Uncategorized » Decembris – svētku mēnesis

Decembris – svētku mēnesis

   Kāpēcīši jauno mēnesi iesāka ar kalendāra apskatīšanu un noskaidrošanu, kas šajā mēnesī ir jādara, kāpēc kalendārā ir tik daudz sarkano dienu. Izrādās, ka tās ir svētku dienas. Lasījām kalendārā, kādi svētki gaidāmi- Ziemassvētki un Jaunais gads, bērni stāstīja, ka tajās dienās nāk Vecītis un nes dāvanas, eglīti rotā, visi priecājas.

   Nolēmām sastādīt plānu, kas jāizdara pirms Ziemassvētkiem, kopīgi domājām darbus:

  • Gatavot Adventes galda rotājumu;
  • Atnes uz grupu kamīnu un salikt gaismiņas, gatavot kamīnam dekorus;
  • Rotāt grupas logus ziemas noskaņās;
  • Atnest no meža eglīti un gatavot rotājumus- papīra zvaniņus no konusa;
  • Cept piparkūkas un garnēt tās ar glazūru, salocīt no papīra dāvanu tūtu;
  • Mācīties dzejoļus, dziesmas, dejas un izvēlēties lomas Ziemassvētku pasākumam;
  • Palūgt vecākiem atvest eglīti bērnudārza laukumam, lai varam svētkus svinēt ārā.

 

   14.decembrī bērni saņēma vēstuli no Rūķa Pekstiņa ar uzaicinājumu doties pie viņa uz mežu pēc eglītes, bērniem jāatrod ceļš pie rūķa ievērojot norādes- atstarojošus pušķus un sekot pa bultām. Veiksmīgi sekojot norādēm bērni pa ceļam atrada 3 rūķu cepures ar uzdevumiem:

  • Iepazinās ar skaliem, noskaidroja kur tos senos laikos lietoja un pārvarēt skalu rindu ar dažādiem sportiskiem lēcieniem;
  • Spēle-“ Rūķu pēdējais pāris šķiras!”;
  • Atminēt rūķu uzdotās mīklas.

Pekstiņš ar bērniem mežā spēlēja ķeršanas un meklēja egli, kurā noslēpies Pekstiņa draugs Kriksis. Bērni paši zāģēja egli un nesa līdz ceļam, tad Rūķis ar mašīnu atveda to līdz bērnudārzam. Priecīgā noskaņojumā devāmies atpakaļ ceļā.

Sarūpētai eglei ierādījām goda vietu pie kamīna! Rotājām ar virtenēm, kas sasietas no  dabas materiāliem, čiekuriem, meldru puzuriem, kaltētiem apelsīniem. Košumu eglei piešķīra pašu gatavotie zvaniņi.

  Ziemassvētku kamīnu greznoja pašu gatavotie kustīgie sniegavīri, adventes kalendārs, Ziemassvētku zeķe. Sākot ar 1. decembri Ziemassvētku zeķē bērnus gaidīja pārsteigums, kuru rūķis sagādājot vēlējās, lai svētku eglītes laikā visi kopīgi aizdedz uzdāvinātās brīnumsvecītes. Katrs bērns saņēma arī sava vārda pirmo burtiņu, kuru drīkstēja saņemt tikai tad, kad sniedza pareizas atbildes uz dažādiem jautājumiem.

Tā kā šogad Ziemassvētku eglīti svinēt bijām iecerējuši neparastāk  – pie dabas, tad ar prieku ķērāmies gatavot rotājumus āra eglei. Egle ietērpās balti sarkanā tērpā, greznojās ar baltiem zvaniņiem, mēnestiņiem, cimdiņiem, un visai eglei pāri pārlija sārtais Ziemassvētku lietutiņš! Svētku gaisotni piešķīra sagatavotie dekori, dāvaniņas zem eglītes, mašīnā braucošie rūķi, apstādījumu – tūju rūķīši!

Kad rūpīgi bijām sagatavojušies svētkiem, ilgi gaidītais mirklis bija klāt – “Kāpēcīšu” grupiņas rūķu Ziemassvētki!  Šogad grupiņas eglīti svinējām bērnudārza laukumā, izspēlējot piparkūku rūķu, sniega rūķu, dziesmu rūķu, miega rūķu, Ziemassvētku rūķu lomas. Pasākuma paspilgtināja ziņkārīgās rudās lapsas apciemojums. Visus rūķīšus pieskatīja rūķu mamma un par padarīto darbu atskaiti lūdza izstāstīt piparkūku rūķiem.

Pasākuma laikā možu garu un svētku noskaņu uzturēja Rūķis Jautrulis. Viņam prātā nāca visādas delverības, atklājās ka viņš ir čiepis piparkūkas dāvanu gatavošanas laikā un tad viņu piemeklēja vēdergraizes. Pārējo rūķu priekšā apsolīja, ka tas vairs neatkārtosies. Rūķim Jautrulim gan atklājās īpašas spējas burties, uzburot ar īpašiem buramvārdiem sniega rūķu pazudušās bārdas.

Tuvojoties pasākuma noslēgumam bērnus patīkami pārsteidza salavecītis, kurš ejot garām bērnudārzam no attāluma sasveicinājās ar bērniem. Apvaicājās kā klājas? Un palūdza viņu iepriecināt ar kādu priekšnesumu.  Novēlēdams labu veselību un panākumus mācību darbā, solīja nolikt dāvanu maisu pie bērnudārza pasta kastes, uzticot viņa pienākumu līdz galam veikt grupas skolotājām. Paciņas saņemšanai katrs bērns kopā ar vecākiem bija iemācījies dzejolīti! Liels prieks par to!

          Grupas skolotājas ir gandarītas par veiksmīgu sadarbību ar bērnu vecākiem. Un saka mīļu paldies par sarūpētajām Ziemassvētku paciņām, svētku egli un rūķu cepurēm atbilstoši tās noformējot bērna lomai.

 

Priecīgus un mierpilnus šos baltos Ziemassvētkus vēlot:

“Kāpēcīšu” grupas skolotājas.