Home » Uncategorized » Rosīgais oktobris “Kāpēču” grupā

Rosīgais oktobris “Kāpēču” grupā

 IMG-20201102-WA0023 Oktobri kopā ar bērniem plānojām kā Pārmaiņu un pārvērtību mēnesi. Pārrunājot kas ir pārvērtības un kur tās ir redzamas, sekoja atbildes – cilvēks pārvēršas par Halku; ar krāsu pārkrāso matus; koki krāsaini; vajadzīgi gumijas zābaki un cimdi; lācis meklē krājumus un gatavojas ziemai; paši pārģērbjamies uzliekot masku; pa nakti pārkārtojas plaukti, skapji rotaļu telpā utt.

  Vērojām koku krāsainās pārvērtības, mācījāmies pazīt kokus, koku lapas dabā, vācām lapas herbārijam, gatavojām grāmatzīmes, strādājām ar grābekļiem, sakopām savu rotaļu laukumu, likām lapas maisos, ķerrās, veidojām lapu kompostu. Gatavojām lukturīšus un izrotājām ar tiem nojumi.

  Bērniem ļoti patīk pārģērbties un uzlikt maskas, pārvēršoties sev vien zināmā tēlā, tuvojoties Helovīniem nolēmām ka katrs kopā ar vecākiem izgatavos elementāru masku un noslēgumā 30. novembrī notika Masku parāde.

  IMG-20201102-WA0018IMG-20201102-WA0022Pie ārdurvīm bērnus sagaidīja Ragana un viņas māja, paldies skolotāju palīgiem Anitai un Ilonai par ierosmi. Katru dienu ēdamzālē mūs gaidīja pārsteigums- pavārītes gatavoja Mošķu biezputru, spociņa sviestmaizes, vampīra bulciņas, paldies par to pavārēm Inai un Andrai.IMG-20201102-WA0020

  IMG-20201102-WA0019 (2)IMG-20201102-WA0008Kopā ar bērniem nolēmām zāli rotāt ar saviem darbiņiem, zāles logiem locījām, līmējām  no papīra smaidīgus ķirbīšus, nedēļas garumā gatavojām Mōšķīšus- spokus, vampīrus, vienaci Maiku, ķirbjus, raganas ar kuriem izrotājām palodzes, paldies mazajām Bitītēm, kuri gatavoja spoku pili un spokus, kuri mājoja uz aizkariem. Noskaņai aizvilkām žalūzijas, jo maskas bija ieradušās pie Spoka viņa tumšajā, bailīgajā mājā.

  Mājā viņus sagaidīja Spoks, kurš novērtēja maskas, bērni ar prieku prezentēja sevi, rādīja uz sienas ar pašgatavotu projektoru dažādus ēnu tēlus, un izklaidēja ar sev tīkamu deju, kurā deju kustības bija jādomā pašam. Spoks bērniem pasniedza pateicības un cienāja ar saldumiem.  Spoks atgādināja ka šogad Helovīnos maskām drošāk nedoties ielās, bet pārģērbties un rādīt tās vecākiem, lūgt saldumus, priecāties. Atskanot gaiļa dziesmai un austot gaismai visi spoki devās projām savās gaitās.IMG-20201102-WA0013

Sk. Gunita