Home » Uncategorized » Mūsu lepnums…

Mūsu lepnums…

Strautiņu pamatskolas 9.klases skolnieks Kristaps Āboliņš šajā mācību gadā piedalījās VISC organizētajās olimpiādēs: bioloģijā(novadā 2.vieta), ķīmijā(2.vieta un dalība valsts olimpiādē), vēsturē(1.vieta), latviešu valodā(1.vieta novadā un 3.vieta valsts olimpiādē),  matemātikā. Vēl puisis piedalījās ES Dabaszinātņu olimpiādē novadā un praktiskajā posmā valstī, izcīnīja 3.vietu valsts atklātajā ķīmijas olimpiādē.

 

Jana Āboliņa un Oļegs Ivanovs, Kristapa vecāki

Kristapa panākumu atslēga ir viņš pats –  ar izcilām prāta spējām un atmiņu. Dēls jau no mazotnes spēj visu izdarīt patstāvīgi. Viņam ir augsta atbildības sajūta par visu, ko dara.

Kristapam ļoti patīk un padodas arī ēstgatavošana.

image1 (2)

Atpūtā kopā ar brāli

Gribētos, lai Kristaps dzīvē sasniedz visu iecerēto, lai pietiek spēka un pacietības gan mācībās, gan ikdienā.

Ligita Medisa, Kristapa pirmā audzinātāja Strautiņu pamatskolā

Kristaps jau no sākumskolas laikiem esot pierādījis savas zināšanas. Piedalījies latviešu valodas olimpiādē, kā arī vienīgais zēns no klases uzstājies skatuves runas konkursā. Kristaps vienmēr prata  ieplānot laiku. Kad viņam bija garlaicīgi, aši devās uz bibliotēku rakstīt, rēķināt, minēt mīklas. Viņa bērnības sapnis bija kļūt par mūsu valsts prezidentu. Zēns sākumskolā bija gudrs, zinātkārs, čakls, izpalīdzīgs, arī tagad Kristapam piemīt šīs īpašības

Līga Šteinere, 9. klases audzinātāja, bioloģijas un ķīmijas skolotāja

 Kristaps jau no mazām dienām ir strādājis, mācījies un viņam ir labas mācību darba iemaņas. Ticu, ka mācīšanās daudz laika neaizņem, viņš prot savu darbu organizēt. Darbs ir visa pamatā.

Klasē Kristaps ir korekts, ieturēts, spēj pateikt arī savu viedokli pārējiem. Spilgtākais, kas palicis atmiņā ir saistīts ar 5.klasi, kad es viņus iepazinu kā audzināmās klases skolēnus, lūdzu raksturot sevi un pārējos klases biedrus. Kristaps atzina, ka viņš ir gudrs, arī pārējie piekrita, ka viņš ir gudrs!

Santa Masinga, latviešu valodas un literatūras skolotāja

Kristaps ir izaudzis, attīstot savas prasmes. Sākumā diktātu, tad lasītprasmes konkursi un nu jau otro gadu veiksmīgs starts olimpiādē. Ar patiesu lepnumu varu teikt, ka skolnieks pāraudzis skolotāju. Viņš noteikti zina daudz vairāk nekā es. Tas jau, manuprāt, ir liels skolotāja darba gandarījums. Arī es domāju, ka Kristapa sasniegumi ir regulāra darba rezultāts un gribētos, lai nezūd vēlme mācīties un izdodas atrast īsto vietu plašajā darba tirgū.

Agris Poišs, vēstures, ģeogrāfijas, mājturības skolotājs

Kristaps vēstures olimpiādei gatavojās mācību stundās. Puisis ir attapīgs un apķērīgs, ir daudz priekšzināšanu. Kristaps vienmēr gatavojas mācību stundām. Vēsture puisim ļoti interesē, man vismaz tā šķiet. Viņš daudz lasa papildus un spēj saskatīt likumsakarības.

Saruna ar pašu Kristapu.
Kura bija pirmā olimpiāde, kurā piedalījies, kā veicās?

Pirmā olimpiāde bija 2. klasē matemātikas olimpiāde, novadā ieguvu 1. vietu.

Kāpēc tev tik labi veicas?

Iemesls varētu būt tas, ka agri sāku lasīt, tāpēc zinu vairāk kā vienaudži. Mācos un pilnveidojos regulāri, nevis pēdējā brīdī.

Kura, tavuprāt, bija vieglākā no šīgada olimpiādēm?

Manuprāt, vieglākā bija Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiāde ar netipiskiem jautājumiem, kas saistīti ar reālo dzīvi, piemēram, šogad- picu.

Kādas grūtības jāpārvar gatavojoties olimpiādēm, kāpēc to dari?

Mājās daudz jādara papildus, īpaši, gatavojoties ķīmijas olimpiādei.

Plusi- gūstu zināšanas, labas balvas. Mīnuss- citām mācībām atliek mazāk laika, pašlaik šķiet apdalīta bioloģija.

Vai ir bijis tāds periods, kad negribas vairs piedalīties olimpiādēs?

Reizēm apnīk dalība olimpiādes garā ceļa dēļ, bet braucu, jo žēl ieguldītā darba.

Kurš mācību priekšmets sagādā prieku?

Vēsture, jo uzzinu ļoti daudz jauna par pagātni.

Kādam, tavuprāt, jābūt skolotājam?

Skolotājam katram jāpārzina savs priekšmets, jābūt gan laipnam un izpalīdzīgam, gan stingram.

Sarunā tev ir ļoti pozitīva attieksme pret mācībām, bet pieļauju, ka ir kāds mācību priekšmets, kurš neveicas vai nepatīk?

Sports- vienkārši nav un viss, bet es eju un daru, galvenais ir pareiza attieksme.

Ko tev patīk darīt brīvajā laikā?

Patīk pavadīt laiku ārā ar draugiem, pastaigāties ar suņiem, spēlēt datorspēles.

Kāda varētu būt tava nākotnes profesija?

Pašlaik domāju par jurista profesiju, jo tā piedāvā plašas iespējas.

Materiālus sagatavoja Strautiņu pamatskolas žurnālistikas pulciņa dalībnieces – Agnese Veignere, Laila Ludviga, Paula Upmane, Renāte Nikolajenko un Simona Sindija Šuksta