Home » Uncategorized » Mārtiņdiena Strautiņos

Mārtiņdiena Strautiņos

Mārtiņi jeb Mārtiņdiena ir latviešu gadskārtu svētki, kas ik gadu tiek svinēti novembrī. Mārtiņdiena iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Šī diena tiek uzskatīta par saimnieciskā gada noslēgumu,visai ražai būtu jābūt novāktai, ja nav novākta, tad sals to noposta.

Arī Strautiņu pamatskolā šogad 9.novembrī nosvinēja Mārtiņdienu! Veidojām savas Mārtiņdienas tautasdziesmas. Spēlējām dažādas interesantas spēles, domājām un minējām populārus cilvēkus Latvijā, kuru vārds ir Mārtiņš. Secīgi sakārtojām Mārtiņdienas darbus. Domāju, ka ikkatram, kas piedalījās pasākumā, ļoti patika, visi uzzināja kaut ko jauku par Mārtiņiem. Paldies pasākuma organizatoriem 4.klasei un viņu audzinātājai skolotājai Tijai Āboliņai.

Pēc aktīvās darbošanās sagribējās ko ļoti saldu, kādu kārumu, našķīti, sākās Mārtiņdienas tirdziņš. Šis bērniem šķita visinteresantāk, tirgotāji rādīja citiem, ko mājās pagatavoja, pastāstīja arī, ko mamma palīdzēja darīt. Prieka pilni tirgojās 32 skolēni, pārējie bija aktīvi pircēji. Kad viss tika notirgots, katram bija jādodas mājās ar labu sajūtu, ka tuvosies sniegs un pavisam drīz jau Ziemassvētki!

Renāte Nikolajenko, Strautiņu pamatskolas 7.klases skolniece