Home » Uncategorized » Mākslas un zinātnes krustpunkti

Mākslas un zinātnes krustpunkti

Kino industrija, kino specefekti- izklausās interesanti, vai ne!? Mēs, Strautiņu pamatskolas 1.-9. klases skolēni, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros ar pašu acs kaktiņu ielūkojāmies šajā aizraujošajā mākslā Laboratorium.lv vadītajā aizkadru stundā “Mākslas un zinātnes krustpunkti”.

Interaktīvā nodarbībā skolēni uzzināja, kā mūsdienās zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes. Par pamatu ņemot filmu “Dvēseļu putenis”. Tika rādīts, kas nepieciešams, lai radītu ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos notikumus. Skolēnu uzzināja, kā gatavot mākslīgās asinis, speciālus degošus šķidrumus, kā dažādu darbību veikšanai trenējas kaskadieri utt. Tas viss nebūtu īstenojams bez ļoti precīziem aprēķiniem un specifiskām zināšanām.

Nenoliedzami šī bija lieliska iespēja ieskatīties aizkulisēs, lai saprastu, kā rodas īstā kino māksla.