Home » Uncategorized » Mācību stunda – Alūksnes iepazīšana

Mācību stunda – Alūksnes iepazīšana

20200110_104855 (2)10.janvārī mēs, 4.klase un skolotāja, devāmies iepazīt mūsu Alūksni vēl tuvāk. Bija apmākusies diena. Jau šķita, ka mūsu ieplānotais mācību darbs tiks traucēts, bet nē, lietus maisi nemanot aizvērās, un mūsu mācību stundas brīvā dabā varēja sākties.

Jau autobusā skolotāja visiem izdalīja darba lapas, kurās bija gan dienas plāns, gan uzdevumi katram apskates punktam. Sākās karstas debates un dažādi jautājumi – vai mums ir mērlente, svari? Un mums tas viss bija.

Pirmā pietura – Glika ozoli. Jau iepriekš bijām izrēķinājuši cik šiem slavenajiem ozoliem  ir gadu, taču tagad mūsu uzdevums bija viņus atrast, aplūkot un izmērīt, cik ozoli ir resni – centimetros, metros un bērnu apkampienos. Secinājām, ka viens ozols ir par vienu apkampienu tievāks nekā otrs. Tad ar 2 kociņu palīdzību mācījāmies noteikt abu milžu garumu. Uzvarēja resnākais ozols.

Otrā pietura – Bībeles muzejs. Mūs laipni sagaidīja muzeja saimniece Solveiga Selga un visu mums izrādīja un saprotami izstāstīja. Te nu viņa bija – lielā Bībele! Tagad vajadzēja noteikt tās garumu, platumu un svaru. Nodomājām – labi, ka tādas nav mācību grāmatas, jo tad tikai viena grāmata svērtu 3665gramus, kas jau ir skolēna somas svara limits. Arī izlasīt tajā mēs neko nevarējām, jo tā bija sarakstīta vecajā drukā. Ieraudzījām arī vismazāko Bībeli šajā muzejā, kas svēra 12 gramus, Bībeli braila rakstā, krāsainas, senas un jaunākas Bībeles un citas Svēto rakstu grāmatas daudzās valodās. Iezvanījuši pateicības zvanu mūsu laipnajai gidei, devāmies tālāk gar Veco pili uz Pilssalas jauno pastaigu taku.

Nākošais uzdevums – mērīt pastaigu takas garumu soļos, tad pārrēķināt, cik tas varētu būt metros.

Ceturtais uzdevums – iekarot Tempļa kalna virsotni – veseli 106 metri bija jākāpj kalnā! Tas bija grūti! Kalnā mūs ātri atvēsināja spirgtais vējš, tādēļ veikli izmērījām Slavas tempļa apkārtmēru un aptuveno augstumu un posāmies lejā. Un tas izrādījās vēl grūtāks uzdevums! Ar pūlēm apspiedām sevī  vēlmi skriet. Tā nu daži stalti, citi nedaudz slīdoši nonācām atpakaļ ezera līmenī. Vai tiešām šāds kalns ir Alūksnē?!

20200110_111810 (2)20200110_111713 (2)

Nu atlicis pēdējais uzdevums – atrast Pētera I mesto ratu riteni ozolā. Dažiem no mums šķita – tās ir tīrās blēņas, tāda riteņa nemaz nav! Drīz vien visas šaubas pagaisa kā migla virs ezera – tas patiešām eksistē! Kā pierādījumu mēs uzrakstījām šī ozola un riteņa atrašanas plānu arī citiem.

Ekskursija nu bija galā. Mūsu pārdomas bija šādas:

  • Alūksne ir forša, te var rāpties augstā kalnā un priecīgi skraidīt;
  • Alūksnē daudz kas ir dabisks, te ir daudz vēsturisku nostāstu un senu lietu;
  • Alūksne ir zaļa un draudzības pilna pilsēta;
  • Alūksne ir maza, bet daudz ko tajā var apskatīt un iegūt;
  • Mūsu pilsēta ir sena, noslēpumiem pilna un skaisti sakopta;
  • Ja man prasītu – kur es gribu dzīvot, es teiktu – Alūksnē.
Paldies, Alūksne, par interesanto mācību stundu!20200110_105551 (2)

 

Kopā ar 4.klases prātniekiem devās un viņu pārdomas pierakstīja skolotāja Gunta Epnere.