Home » Uncategorized » Gaidot dzimšanas dienu…

Gaidot dzimšanas dienu…

1918.gada 18. novembrī tika dibināta Latvijas Republika. Šogad tai paliks 100 gadi. Mums šķiet, ka tas ir daudz, bet mūsdienu Vācijai, piemēram, ir 147, Itālijai 157 un Grieķijai 197. Domāju, ka mana valsts nemaz nav tik veca. Vairāki Strautiņu pamatskolas skolēni un skolotāji pauda viedokli par Latviju.

Lielākā daļa atzīst, ka Latvija ir viņu dzimtene. Svarīgas ir arī mājas un ģimene. “Latvija ir vieta, kur jūtos vajadzīga un piederīga,” raksta skolotāja Gunta Epnere.

Pārsteidzoši, ka strautinieši labprāt mainītu valdību. Jācer, ka nākotnē šie skolēni kļūs par politiķiem. Vairāki aptaujātie uzlabotu cilvēku savstarpējās attiecības, bet daži Latvijā nemainītu neko.

Visatšķirīgākās atbildes sniegtas uz jautājumu par skaistāko vietu Latvijā: dzimtās mājas, meži, lauki, jūra, Strautiņi, Madona, Sigulda, Zeltiņi, Alūksne… Prieks, ka katrs Latvijā var atrast sev tuvu stūrīti.

Sportā un politikā aptaujātie atrod pašlaik populārus cilvēkus. Latvijā tie ir Vaira Vīķe – Freiberga, Raimonds Vējonis, Kristaps Porziņģis un Mairis Briedis.

Painteresējos, ko paši skolēni un skolotāji var darīt  Latvijas labā. Agnese Veignere (7.klase) atspoguļo daudzu domas: “Labi mācīties un saudzēt dabu.” Mareks Cepītis (9.klase ) uzskata, ka katram par Latviju jāstāsta tikai labas lietas, bet viņa klasesbiedrene Sigita Hušča domā, ka jāpiedalās dažādos starptautiskos konkursos un jāpopularizē Latvijas vārds.

Trešklasnieks Alvis Ozols pauž kopīgu un stipru vēlējumu: “Lai Latvija ir stipra un pastāv mūžu mūžos!” Miers, darba tikums un stipras ģimenes- tās ir vērtības, ko savai dzimtenei novēl skolotāja Gunta Epnere.

Priecājos, ka arī manai skolai šogad ir jubileja, 150 gadi.

25.augustā gaidīsim uz kārtīgām svinībām Strautiņos, bet ikdienā neaizmirsīsim, ka esam Latvieši.

Paula Upmane, 6. klases skolniece