Home » Uncategorized » Alūksnes novada pašvaldības informācija par iestāžu darbu ārkārtējās situācijas laikā

Alūksnes novada pašvaldības informācija par iestāžu darbu ārkārtējās situācijas laikā

INFORMĀCIJA PAR SITUĀCIJU SAKARĀ AR COVID-19

Cienījamie iedzīvotāji!

Valstī ir izsludināta ārkārtēja situācija sakarā ar koronvīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 izplatību Latvijā un līdz 2020. gada 14. aprīlim valstī ir nopietni ierobežojumi. Aicinām saglabāt mieru un neļauties panikai! Lūdzam sazināties ar saviem radiniekiem, sevišķi vecāka gadagājuma cilvēkiem, un pārliecināties, vai viņi ir informēti par situāciju, kā arī to, vai viņiem nav nepieciešama palīdzība.

 

Aicinām informēt Alūksnes novada Sociālo lietu pārvaldi, pagastos – pagastu pārvaldes par gadījumiem, kad veciem un vientuļiem vai smagi slimiem cilvēkiem ir nepieciešama palīdzība.

 

Lūdzam ļoti nopietni izturēties pret ārkārtējās situācijas laikā noteiktajiem ierobežojumiem un ievērot tos!

 

Alūksnes novada pašvaldība 2020. gada 13. martā ir izdevusi rīkojumu par papildu ierobežojumiem valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā (līdz 2020. gada 14. aprīlim):

 

  1. PAŠVALDĪBAS INSTITŪCIJAS PAKALPOJUMUS NODROŠINA ATTĀLINĀTI.

Pašvaldības iestādes (tai skaitā pagastu pārvaldes, bibliotēkas, muzeji, tautas un kultūras nami), aģentūras un kapitālsabiedrības visā novada teritorijā nodrošina pakalpojumu sniegšanu attālināti, maksimāli samazinot kontaktēšanos klātienē, izņemot tos gadījumus, kad tas nav iespējams neatliekamas nepieciešamības dēļ. Pirms doties uz kādu iestādi, aicinām sazināties ar to pa tālruni vai e-pastu.

 

ALŪKSNES NOVADA VALSTS UN PAŠVALDĪBAS VIENOTAIS KLIENTU APKALPOŠANAS CENTRS

apmeklētājus apkalpos attālināti. Lūdzam sazināties ar klientu apkalpošanas centru par pašvaldības iestāžu, kā arī valsts iestāžu sniegto pakalpojumu saņemšanu ārkārtējās situācijas laikā:

tālruņi 64381496, 66954904, e-pasts aluksne@pakalpojumucentri.lv

 

Pašvaldībai adresētos sūtījumus var iemest pastkastē pašvaldības administratīvās ēkas foajē 1. stāvā, Dārza ielā 11, Alūksnē. Foajē izvietots galdiņš, pie kura var uzrakstīt iesniegumu pašvaldībai, kā arī pieejams dators.

Elektroniski iesniegt iesniegumu var www.latvija.lv e-pakalpojumā “Iesniegums iestādei”.

 

PAGASTU PĀRVALDES iedzīvotājus apkalpos attālināti. Aicinām nepieciešamības gadījumā sazināties ar attiecīgo pagasta pārvaldi pa tālruni vai e-pastu.

 

Pašvaldības VADĪBA UN DOMES DEPUTĀTI IEDZĪVOTĀJU PIEŅEMŠANU iepriekš izsludinātajos datumos martā nodrošinās attālināti. Par iespēju sazināties attālināti, lūdzam zvanīt vai rakstīt Alūksnes novada Valsts un pašvaldības vienotajam klientu apkalpošanas centram.

 

PAŠVALDĪBAS KASE pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē. Maksājumus par nekustamā īpašuma nodokli un citiem pašvaldības pakalpojumiem lūdzam veikt, izmantojot kredītiestāžu internetbankas.

 

  1. ATCELTI PILNĪGI VISI PAŠVALDĪBAS IESTĀŽU RĪKOTIE PASĀKUMI.
    Līdz ar jaunu pasākuma norises datumu būs iespējams ar iegādātajām biļetēm to apmeklēt vai arī biļetes atgriezt. Aicinām sekot katras iestādes informācijai par jauniem pasākumu norises datumiem un citu informāciju, kas saistīta ar iegādātajām biļetēm.

 

INFORMĀCIJA PAR KONKRĒTU IESTĀŽU DARBU

ALŪKSNES NOVADA DZIMTSARAKSTU NODAĻA dzimšanas un miršanas fakta reģistrāciju klātienē nodrošinās otrdienās no pulksten 14.00 līdz 17.00 un piektdienās no pulksten 8.00 līdz 13.00. Konsultācijas pa tālruņiem 64322809, 26360529 un e-pastā dzimtsaraksti@aluksne.lv.

 

SOCIĀLO LIETU PĀRVALDES sociālie darbinieki klientus klātienē apkalpos tikai neatliekamos gadījumos.

Iesniegumus sociālo pabalstu vai sociālo pakalpojumu saņemšanai var iemest pastkastītē Sociālo lietu pārvaldes ēkas ārpusē un pagastos – pastkastītēs pagasta pārvaldēs. Attālinātai saziņai ar pārvaldi: 64335008, 64335009, 27865635, 25771189 vai e-pastu slp@aluksne.lv. Pagastos lūdzam sazināties ar konkrētā pagasta sociālo darbinieku.

Noteikta karantīna (aizliegums ienākt trešajām personām) sociālās aprūpes centros “Alūksne” un “Pīlādži”, dienas aprūpes centrā “Saules stars”. Dienas aprūpes centrs “Saules stars” pārtrauc dušas un veļas mazgāšanas pakalpojumu sniegšanu, no 23. marta – arī dienas aprūpes centra pakalpojuma nodrošināšanu klientiem.  Birojs “Aprūpe mājās” darbu turpinās.

 

ALŪKSNES NOVADA BĀRIŅTIESA saziņu ar klientiem nodrošinās attālināti, izņemot gadījumus, kad būs nepieciešams izbraukt uz vietas. Attālinātai saziņai: 64323129, 26411168, e-pasts: barintiesa@aluksne.lv.

 

SIA “ALŪKSNES NAMI” klientu pieņemšanu nodrošinās attālināti. Attālinātai saziņai tālrunis 64321456 vai e-pasts: aluksnes.nami@aluksnesnami.lv.

 

ALŪKSNES SLIMNĪCĀ noteikta karantīna (trešajām personām aizliegts apmeklēt stacionāra pacientus), pārtrauktas plānveida operācijas, rehabilitācijas, fizioterapijas un masāžas pakalpojumu sniegšana. Ambulatoros pacientus turpina apkalpot, ievērojot piesardzības pasākumus.

 

IZGLĪTĪBAS IESTĀDES. Bērnudārzi turpina darbu, nodrošinot dežūrgrupu darbību, ja vecākiem nav citu iespēju bērnu pieskatīšanai. Skolās nodarbības klātienē nenotiek. Nenotiek nodarbības pašvaldības profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestādēs un programmās. Pašvaldība veiks maksas pārrēķinu par periodu, kurā nodarbības nenotiks.

 

VALSTĪ NOTEIKTIE IEROBEŽOJUMI

No 17. marta uz ārkārtas situācijas laiku līdz 14. aprīlim apturēti visi starptautiskie avio, dzelzceļa, jūras un autobusu pasažieru pārvadājumi.

 

Aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejamie pasākumi (tajā skaitā naktsklubos un diskotēkās), reliģiskās darbības veikšanu pulcējoties, neatkarīgi no to apmeklētāju skaita.

 

Ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus. Noteikts, ka kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darba laiks ir ne ilgāks kā līdz plkst. 23.00.

 

Pārtraukta mācību procesa norise klātienē visās izglītības iestādēs un mācības pēc skolēnu pavasara brīvdienām notiks attālināti. Centralizētie eksāmeni notiks maijā.

 

Ja nav citu iespēju nodrošināt bērna pieskatīšanu, lai apmeklētu bērnudārzu, vecākiem reizi nedēļā jāiesniedz rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav bijuši ārzemēs, nav kontaktējušies ar saslimušajiem vai kontaktpersonām.

 

Personām, kuras atgriezušās no Covid-19 skartās valsts vai teritorijas, un kontaktpersonām jāveic īpaši piesardzības pasākumi: pašizolēties dzīvesvietā, nepakļaut citas personas inficēšanās riskam, samazināt tiešus kontaktus; 14 dienas pēc izbraukšanas novērot savu veselības stāvokli; nekavējoties zvanīt 113, ja parādās akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes.

 

Aicinām sekot līdzi turpmākai informācijai no Alūksnes novada pašvaldības, kā arī aktualitātēm valstī sakarā ar Covid-19 izplatību šeit: Slimību profilakses un kontroles centrs www.spkc.gov.lv, Veselības ministrija www.vm.gov.lv, Ārlietu ministrija www.mfa.gov.lv.

 

Jūsu ALŪKSNES NOVADA PAŠVALDĪBA