Home » Uncategorized » Aicina palīdzēt skolēniem, kam vajadzīgi datori mācībām mājās

Aicina palīdzēt skolēniem, kam vajadzīgi datori mācībām mājās

Lietu atdošanas lietotnes “Giveazy” izstrādātāji apkopojuši informāciju par ģimenēm visā Latvijā, kurās trūkst datori, lai skolas vecuma bērni varētu pilnvērtīgi piedalīties attālinātajās mācībās. Arī Alūksnes novada teritorijā vairāki cilvēki lietotnē ievietojuši paziņojumu, ka ģimenes skolēniem vajadzīgs dators. “Giveazy” mājas lapā www.giveazy.com/datorsbernam kartē var aplūkot vietas, kur ģimenes pieteikušas savu vajadzību pēc datora.

 Aicinām atsaukties akcijai “Dators bērnam” un palīdzēt tām Alūksnes novada ģimenēm, kas aplikācijā “Giveazy” pieteikušas lūgumu palīdzēt sagādāt datoru. Aicinām savus neizmantotos datorus nodot šīm ģimenēm, sazinoties ar akcijas “Dators bērnam” brīvprātīgajiem pa e-pastu datorsbernam@giveazy.lv vai arī ar Alūksnes novada pašvaldību pa e-pastu evita.aploka@aluksne.lv.

 Attālinātās mācīšanās laikā skolēniem, lai izpildītu uzdotos uzdevumus, ir vajadzīgs dators vai viedierīce, taču daudzās ģimenēs ir viena šāda ierīce uz visiem bērniem. Ja arī vecākiem jāstrādā attālināti no mājām, ar vienu datoru ģimenē ir grūti iztikt.

 Pirms attālināto mācību sākšanas izglītības iestādes aptaujāja skolēnu vecākus par to, vai ģimenē ir viedierīce vai dators, kas būtu izmantojams mācību procesā. Ģimenes, kam bija nepieciešama viedierīce, izglītības iestādēs varēja pieteikties, un ar Izglītības un zinātnes ministrija atbalstu tās saņemt. Kopumā Alūksnes novadā skolēnu ģimenes saņēma 28 planšetes un 15 viedtālruņus.

 Ja sākotnēji vecākiem šķitis, ka ar ģimenei esošo viedtālruni, planšeti vai datoru pietiks, tomēr tikai mācību procesā kļūst skaidrs, ka ar vienu viedierīci vai datoru var būt par maz, ja ģimenē vienlaikus jāmācās vairākiem bērniem vai attālināti jāstrādā arī vecākiem. Datortehnika, kas iepriekš lietota retāk, bet attālināto mācību laikā tās lietošanas intensitāte ievērojami palielinās, lūzt. Tādēļ nav brīnums, ka nepieciešamība pēc viedierīcēm vai datora mācību procesā ģimenēs ir aktuāla joprojām.